Založ si blog

Má mať strana SMER-SD nezmyselne pozastavené členstvo vo frakcii eurosocialistov. . . ?

V poslednej dobe sa nepremieľa v médiách nič iné, len problematika imigrantov. Je úplne jedno, či si otvoríte nejakú web stránku alebo klasické noviny, či pozeráme Tv noviny, vždy sú tam spomínaní, ich pohyb, koľko ich prišlo a ako sa snažia danú problematiku jednotlivé krajiny riešiť…

Asi každý normálne zmýšľajúci človek chápe, že schválené kvôty EÚ nie sú pre našu vlasť najlepšie riešenie. Osobne si myslím, že máme dosť svojich problémov, tak prečo by mali prísť ďalšie? Predsa imigranti sa snažia dostať Nemecka, kde majú lepšie podmienky pre život, tak prečo ich „držať“ u nás, nebodaj ich tu máme držať nasilu, keď tu nechcú ostať…? V tomto spojení som nikdy nechápal a ani asi nepochopím, prečo im hlavne Nemci dali takú veľkú podporu a s otvorenou náručou ich pozývali do Nemecka. Paradoxom je, že z viacerých zdrojov som sa dozvedel to, že ich pár dočasne umiestnili do bývalého koncentračného tábora, čo mi príde v rozpore so zdravým rozumom. S plynutí času ale aj samotná Merkelová pochopila, že s danou témou prestrelila.

S danou problematikou sa často spomína náš p. premiér Fico. Ja osobne som hrdý na to, že nás zastupuje takýto človek, ktorý je odhodlaný bojovať proti kvôtam. Predsa len, tým že ich príjmeme sa nič nevyrieši, pretože stále budú prichádzať ďalší. Daný problém je treba riešiť v zárodku, tam kde vznikol a nie u nás. Celkovo je za tieto kroky veľmi kritizovaný, aj keď v poslednej dobe podľa niektorých článkov je zodpovedný aj za zmenu počasia. Myslím, že sa títo ľudia mýlia, predsa len sociálne balíčky pomohli viacerým domácnostiam a hlavne obyčajným ľuďom. Už vlaky zadarmo pomohli veľa mladým študentom, ktorí ušetria kopec peňazí svojim rodičom na cestovnom. No ako kuchár nedokáže tým istým jedlom uspokojiť všetkých návštevníkov reštaurácie, tak isto nedokáže pán premiér uspokojiť všetkých občanov, hlavne opozičných a to tesne pred voľbami.robime_pre_ludi

Naša krajina má svoje problémy, napríklad zdravotníctvo nie je na tom najlepšie ale buďme k sebe úprimní, do dnešného stavu ju nepriviedla len jedna vláda. Ďalšou skvelou témou by bolo aj školstvo v ktorom je dosť neporiadok či sa jedná o platy učiteľov alebo samotné vyučovacie metódy a podobne. Zase to nemá na svedomí len jedna vláda, ale je pochopiteľné že je jednoduchšie ukázať prstom na jedného ako na viacerých. Osobne vidím v daných veciach pokroky v porovnaní s minulosťou, len dúfam že nech voľby dopadnú akokoľvek, tak rast našej krajiny bude pokračovať.

Nedávno bol podaný návrh na vylúčenie strany Smer z frakcie eurosocialistov v Európskom parlamente. Čo im vlastne prekáža ? Prekáža im postoj pána premiéra k už spomínaným kvôtam. Fico totiž povedal, že rozhodnutie rešpektovať nebudeme, a chce sa preň s Úniou aj súdiť. Smer sa voči návrhu na vylúčenie ohradil a tvrdil, že odôvodnenie vychádza z nepresných prekladov vyhlásení premiéra Róberta Fica. Vylúčenie slovenskej strany navrhol pred týždňom šéf frakcie európskych socialistov v Európskom parlamente Gianni Pittella a vyzval na to predsedu Strany európskych socialistov Sergeja Staniševa. Na stranu šéfa frakcie Taliana Pittellu sa medzičasom pridali aj Holanďania, Francúzi a Belgičania. Možnosť, že sa tak stane výrazne stúpa. Rozhodnutie padne na dlho plánovanej schôdzi, kde doplnili do programu bod s názvom debata o vylúčení Smeru. Osobne si myslím, že keď náš premiér odmieta kvôty a má daný postoj ku kvôtam, myslí na slovenský národ a na jeho dobro. Nikto nevie, čo sa bude diať s utečencami neskôr, môže stúpnuť kriminalita, ale aj nemusí. Je to iný národ s inými tradíciami a inou vierou. Z histórie vieme, že takéto súžitie dvoch národov dlho nevydržalo a v 90% prišlo k vojne, čo si myslím, že nikto nechce. Ale nechcem maľovať čerta na stenu. Osobne som rád, že konečne máme premiéra, ktorý netancuje, tak ako iný pískajú a robí konečne pre ľudí – občanov SR . Ak má mať SMER-SD pozastavené členstvo vo frakcii eurosocialistov, tak nech aspoň stojí za svojím názorom a myslí na budúcnosť našej krajiny v otázke kvôt a neprijímaním migrantov.

 

Smeráci rozbehli oslavy MDŽ vo veľkom štýle

10.03.2017

Už je z toho tradícia. Vtipy o ženách či historky z mladosti. Aj tento rok smeráci štartujú šnúru osláv Medzinárodného dňa žien. Ako sa vyjadrila centrála strany: "Strana SMER – SD oslavuje viac »

Starý most konečne dostane nový šat

10.03.2017

V tomto článku sa budem venovať starému mostu, ktorý spája centrum Považskej Bystrice a mestkú časť Orlové. Most je dlhodobo v zlom technickom stave, čo je možné poznať už samotným prejazdom. viac »

“Transparentný” a obyčajný človek Igor Matovič.

22.02.2016

V poslednej dobe médiá poskytujú veľa informácií hlavne o dvoch pánoch, a to o súčasnom premiérovi a predsedovi strany Smer - SD Róbertovi Ficovi a o predsedovi strany Obyčajných ľudí Igorovi viac »

Emmanuel Macron, práca

Macron podpísal kontroverznú reformu pracovného práva, Francúzi sa búria

22.09.2017 22:06

Francúzsky prezident Emmanuel Macron považuje zmeny v pracovnom práve za hlboké, ale nevyhnutné pre ekonomiku a spoločnosť.

Rizman

Hovorcom roka 2017 je Juraj Rizman z Via Iuris

22.09.2017 21:25

Hovorcami roka 2017 sa v kategóriách štátna správa, komerčný sektor a samospráva stali v minulosti už ocenení hovorcovia Boris Chmel, Tomáš Kráľ a Marek Tettinger.

EÚ, Lýbia, migranti, more

Grécky súd rozhodol, že migrantov, ktorým zamietli azyl, môžu vrátiť do Turecka

22.09.2017 20:28

Rozhodnutie gréckeho Najvyššieho súdu sa týka dvoch Sýrčanov, ktorí nesúhlasili s deportáciou do Turecka po tom, ako im žiadosť o azyl v Grécku zamietli.

snem, Smer

Rozruch medzi straníkmi Smeru v Nitrianskom okrese

22.09.2017 18:38

V regionálnych štruktúrach Smeru je rušno. Z miestnej organizácie v Rišňovciach v okrese Nitra chce odísť 22 straníkov. Krajskí a okresní funkcionári s nimi ešte plánujú rokovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 33316x
Priemerná čítanosť článkov: 3702x

Autor blogu

Kategórie