Založ si blog

Jar 2016 – obdobie štrajkov alebo len predvolebná kampaň opozície? ? ?

Tento rok začal zostra, začali vo veľkom štrajkovať učitelia a zdravotné sestry podávali hromadné výpovede. No skutočne im ide o lepšie platové podmienky, či sa jedná len o špinavú kampaň opozície? V tomto článku sa dozviete môj názor na danú problematiku a osobne si myslím, že každý rozumný človek si sám na to spraví objektívny názor.

Začnem s problematikou zdravotných sestier. Osobne narazím na ochotnú zdravotnú sestru veľmi zriedka, ale to sem nepatrí. Chápem, že je ťažké vyžiť z platu, ale ktorý Slovák tento problém nepozná? Vošli do tvrdého štrajku tým, že podali hromadné výpovede. Niektoré sestry si to rozmysleli. Najviac ich podalo výpovede v Prešove a v Žiline. Už zo samotných výpovedí niektorých sestier po skončený pomeru je vidieť, že sú smutné a nevedia, čo ďalej. Všetci riaditelia týchto postihnutých nemocníc touto krízou verejne vyhlásili, že sestry, ktoré sa vrátia, budú prijaté. Tak prečo to niektoré nevyužijú, tomuto nerozumiem. Ďalej sa veľa opozičných poslancov a strán vyjadrilo, že zabezpečenie zdravotnej starostlivosti v týchto nemocniciach nefunguje a pacient bude ukrátený o zdravotnú starostlivosť. Osobne som bol pred 2 dňami v Žilinskej nemocnici, no musím povedať, že som stihol dve vyšetrenia u dvoch rôznych doktorov (teda oddeleniach) bez nejakého extra zdržania, samozrejme čakať sa musí, ďalej som tam stretol známeho, ktorý tam je hospitalizovaný a samozrejme ma hneď napadlo, či je o neho postarané, alebo cíti absenciu zdravotného personálu. Priznal, že sestier je pomenej na oddelení, no zvyšné stíhajú svoju prácu bez problémov.
Na druhú stranu ma prekvapuje, ako sa rozhodli viesť tento štrajk hlavné organizátorky. Príde mi to vážne spolitizované. Dosť ma prekvapilo, že išli na návštevu premiéra bez ohlásenia. Asi nikto nemá rád, keď ho niekto navštívi bez ohlásenia, predsa len ide o slušnosť. Osobne byť na premiérom mieste, tak ich ani neprijmem, ale tu ukázal svoju veľkosť a prijal ich, aj keď očividne podľa ich slov sa veci nikam nepohli. Zdravotné sestry boli jednoducho zneužité na politickú kampaň niektorých opozičných politikov!

Teraz prejdem k našim učiteľom, chvíľami sa strácam, o čo im presne ide, či o lepšie vybavenie škôl alebo len o ich platy. Pokiaľ viem zriaďovateľom škôl sú mestá a samosprávne kraje a následne až potom môže spomínať štát. Bavil som sa so známym, ktorý je učiteľ, no nevstúpil do štrajku, pýtal som sa ho prečo on nie, odpoveď ma prekvapila:

„Nedávno som dostal pridané na plate, takže som celkom spokojný. Je pravda, že mám kratšiu pracovnú dobu, no mám aj prácu na doma, ale je to o tvojej šikovnosti, ako si pripravíš veci na hodinu, prípadne na písomky. Čím lepšia príprava, tým menej práce, hlavne s opravami a kontrolami, predsa len teraz sú veľmi obľúbené testy“. Na vybavenie školy mi povedal, že je priemerné, samozrejme mohlo by byť aj lepšie, ale postačuje. Osobne priznal, že niektorých učiteľov z jeho školy, čo sa pridali do štrajku nechápe a čuduje sa že práve išli takí, čo sa buď snažili presadiť v miestnej politike, alebo sú v spojení s niektorou s opozičných strán. Predsa len do štrajku sa zapojilo z celkového počtu škôl len nejaké 2%. Z môjho pohľadu je to žalostne málo. Osobne ma zaujímal aj váš názor na danú vec, tak som troška posurfoval po internete a našiel som celkom zaujímavé články. Zverejním len dva ako zdroje:
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/strajk-ucitelov-rozdelil-slovakov-tvrde-slova-pedagogov-zabolia.html
http://www.cas.sk/clanok/342768/exkluzivny-prieskum-pre-novy-cas-co-si-o-strajku-ucitelov-myslia-slovaci.html

Z tohto mi vyplýva, že väčšina Slovákov, samozrejme opýtaných, je proti zvýšeniu platu a už vôbec nepodporujú štrajk učiteľov a zdravotných sestier. Predsa len priemerný Slovák nezarobí ani to, čo priemerný učiteľ. Ja osobne za tým vidím jednu veľkú kampaň, do ktorej sa neúmyselne zamiešali aj nevinní ľudia, čo je smutné. Bohužiaľ na pošpinenie niektorých strán sú potrebné aj takéto kroky. No štrajkovať pár týždňov pred voľbami mi tým zavádza nech si tvrdí kto chce čo chce. Predsa len rôzne strany nasľubovali, už neviem čo ako to bude vyzerať po voľbách, ak prejdú do parlamentu, prípadne budú súčasťou vládnej koalície, no myslím si, že ide len o predvolebné sľuby niektorých predstaviteľov súčasnej opozície. Radšej si vsadím na istoty a nebudem tam púšťať rôznych podvodníkov, bláznov, polobláznov a podivínov. Ale myslím si, že na toto si viete spraviť názor aj sami. Priatelia, tak hlavne nezabudnite ísť 5. marca k volebným urnám. Hlavne podľa svojho svedomia a vedomia, počúvajte svoj rozum a vyjadrite svoj názor, len nebuďte figúrkami a nenechajte sa zneužívať, tak ako boli teraz zneužití učitelia a zdravotné sestry!

 

Smeráci rozbehli oslavy MDŽ vo veľkom štýle

10.03.2017

Už je z toho tradícia. Vtipy o ženách či historky z mladosti. Aj tento rok smeráci štartujú šnúru osláv Medzinárodného dňa žien. Ako sa vyjadrila centrála strany: "Strana SMER – SD oslavuje viac »

Starý most konečne dostane nový šat

10.03.2017

V tomto článku sa budem venovať starému mostu, ktorý spája centrum Považskej Bystrice a mestkú časť Orlové. Most je dlhodobo v zlom technickom stave, čo je možné poznať už samotným prejazdom. viac »

„Transparentný“ a obyčajný človek Igor Matovič.

22.02.2016

V poslednej dobe médiá poskytujú veľa informácií hlavne o dvoch pánoch, a to o súčasnom premiérovi a predsedovi strany Smer - SD Róbertovi Ficovi a o predsedovi strany Obyčajných ľudí Igorovi viac »

putin

Putin varoval Izrael pred ďalšími útokmi na Sýriu

18.09.2018 23:15

Putin zdôraznil, že izraelským útokom došlo k porušeniu sýrskej suverenity a rusko-izraelských dohôd o vyhýbaní sa stretom vojenských záujmov v Sýrii.

rohing, rohingovia, utecenci

Medzinárodný súd preveruje násilné deportácie Rohingov v Barme

18.09.2018 21:56

Súd preveruje, či by postup nemohol byť klasifikovaný ako vojnový zločin alebo zločin proti ľudskosti.

gábor gál

Europoslanci hovorili s Gálom o slovenskom právnom systéme

18.09.2018 20:37

Poslanci Európskeho parlamentu preverujú na Slovensku situáciu v oblasti bezpečnosti novinárov, ale aj korupcie a dodržiavania princípov právneho štátu.

duda

USA zvažujú trvalú základňu v Poľsku a zrušenie víz pre Poliakov

18.09.2018 20:10

V krajine síce už americkí vojaci pôsobia, nie sú tu však rozmiestnení nastálo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 36088x
Priemerná čítanosť článkov: 4010x

Autor blogu

Kategórie