Založ si blog

Technika je naša budúcnosť či záhuba? ? ?

Celkovo je človek ovplyvňovaný spoločnosťou, a tá dnešná je prešpikovaná technickými vymoženosťami. Málokto sa dnes čo i len pohne z domu bez toho, aby si so sebou zobral telefón, prípadne tablet a niektorí dokonca aj notebook. Samozrejme technika uľahčuje život, to platí a aj platiť bude. No naozaj nám prospieva alebo práve naopak nám škodí? Skúsime sa práve zaoberať smartfónmi a pc technikou.

Ako som už spomenul, veľa z nás si nevie predstaviť život bez smartfónov a s nimi prichádzajúcimi výhodami. Predsa len máme všetko doslova hneď po ruke. Klasické výhody mobilných telefónov ako telefonovanie a SMS predsa len pomaly vychádzajú z módy a väčšina dáva prednosť posielaním správ a telefonovaním cez rôzne aplikácie, prostredníctvom mobilného internetu. Výhodou mobilného internetu je, že rôzne informácie si vieme okamžite vyzistiť. Či už ide o informácie o spojoch, počasí, aktuálnom dianí a podobne. Dokonca pri cestovaní na dlhšie trate si bežne vieme pustiť nejaký online film, samozrejme ak nám to dovolí rýchlosť pripojenia, ale tak väčšina diaľkových spojov je vybavená wifi, čo je výhoda. Na druhú stranu, veľa ľudí si myslí, že keď má všetky informácie k dispozícii v mobile, nemusí nič vedieť. Čo podľa môjho názoru troška osprostieva ľudí.

Samozrejme s vylepšeniami prichádza aj zábava. Väčšina zariadení má dostupný obchod s celou plejádou aplikácií. Niektoré nám pomáhajú v navigácii, pri športových aktivitách, výpočtoch alebo získaní informácii. No najčastejšie si asi všetci sťahujem hry. Niektorí ich využívame len na skrátenie chvíľky čakania, no sú aj prípady, kedy niektorým je problém vytrhnúť zariadenie z rúk, aby prestali hrať. Všetko treba s mierou, no nikto nevieme presne povedať, kedy sa človek na tom stáva závislým a kedy nie. Dokonca som si spravil menší prieskum, ako to riešili rôzni vedci. Samozrejme rôzne nezávislé štúdie urobili rôzne výskumy, no keď som si ich porovnal tak sa úplne líšili (z toho dôvodu ich sem ani nedávam ).

Mobily sú jedna vec, ale závislosti na Pc, Xbox, PSP hrách sú asi horšie, osobne si tiež viem zahrať a odreagovať sa tak jednu až dve hodiny denne, podľa času. Treba niekedy vypnúť a odreagovať sa, aj keď únikom od reality. V posledných rokoch výrobcovia robia čoraz lepšie hry, či už sa jedná o dejovú zápletku, ale asi najlepšia vlastnosť je grafická stránka, ktorá sa už približuje realite. No bohužiaľ sú aj taký, čo strácajú pojem o čase pri hrách, a doslova im prechádza život pomedzi prsty.

media

Jeden známi mi hovoril, že sa radšej zahrá večer, keď jeho priateľka zaspí a jemu sa nedá, ako by mal hľadať dáke nezmyselnosti na internete, či niekde inde. Tak nepriamo to nazval aj ako prevencia pred neverou a zárukou dlhodobého vzťahu, pretože ktorá žena by odmietla viacej času pre seba. No sú prípady, kedy si páriky zahrajú proti sebe, aby uvoľnili napätie a odreagovali sa, prípadne odbúrali stereotyp.

Aj keď ide o jednoduchý spôsob odreagovania, ľudia by nemali zabúdať prečítať si dobru knihu, pozrieť dobrý film ale hlavne tráviť čas so svojimi blízkymi, kamarátmi vonku či už v bare. Predsa len písanie cez facebook, nie je také dobré, ako priamy kontakt z očí do očí, a aj keď asi máme pohodlné prostredie doma, treba vyraziť aj do prírody. Naša vlasť má čo poskytnúť počas všetkých ročných obdobiach, tak keď sa dá treba to využiť a nebyť stále len v obklopení techniky.

“Transparentný” a obyčajný človek Igor Matovič.

22.02.2016

V poslednej dobe médiá poskytujú veľa informácií hlavne o dvoch pánoch, a to o súčasnom premiérovi a predsedovi strany Smer - SD Róbertovi Ficovi a o predsedovi strany Obyčajných ľudí Igorovi viac »

Jar 2016 – obdobie štrajkov alebo len predvolebná kampaň opozície? ? ?

08.02.2016

Tento rok začal zostra, začali vo veľkom štrajkovať učitelia a zdravotné sestry podávali hromadné výpovede. No skutočne im ide o lepšie platové podmienky, či sa jedná len o špinavú kampaň viac »

Východ a západ Slovenska takmer spojený diaľnicou.

18.01.2016

Väčšina obyvateľov našej krajiny vníma diaľnicu rozporuplne. Niektorí sú radi, že môžu prejsť väčšiu vzdialenosť rýchlejšie a omnoho bezpečnejšie ako po klasických cestách prvej viac »

zemetrasenie, seizmológ,

Panamu zasiahlo zemetrasenie, v metropole sa triasli mrakodrapy

20.02.2017 22:18

Silno pociťované zemetrasenie otriasalo mrakodrapmi v hlavnom meste Panamy a vynútilo si evakuáciu niektorých budov.

Herbert Raymond McMaster

Trump si za bezpečnostného poradcu vybral generála McMastera

20.02.2017 21:35

Americký prezident Donald Trump si ako nového poradcu pre národnú bezpečnosť vybral generála Herberta Raymonda McMastera.

Marián Tkáč

Matica sa podpísala pod škandalózne video

20.02.2017 20:00

Ustanovizeň, ktorá by mala budovať povedomie národa, namiesto toho pustila na verejnosť video, z ktorého cítiť obhajobu fašistického Slovenského štátu.

vitalij čurkin

Zomrel ruský veľvyslanec pri OSN Vitalij Čurkin

20.02.2017 19:10, aktualizované: 20:50

Vo veku 64 rokov v New Yorku náhle zomrel dlhoročný veľvyslanec Ruska pri OSN Vitalij Čurkin.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 29789x
Priemerná čítanosť článkov: 4256x

Autor blogu

Kategórie